آهنگ

قطعه موسیقی، اراده، قصد

جنسیت اسم آهنگ

دختر

آهنگ به انگلیسی

ahang

تعداد آهنگ ها در ایران

357

تلفظ آهنگ به فارسی

آهنگ

ریشه اسم آهنگ

فارسی

تلفظ آهنگ به انگلیسی

/āhang/

رنگ اسم آهنگ

سبز

ابجد اسم آهنگ

76

ابجد وسیط اسم آهنگ

16

ابجد صغیر اسم آهنگ

13

درباره نام آهنگ

آهنگ یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آهنگ دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آهنگ که در انگلیسی به صورت ahang نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 357 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آهنگ

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم آهنگ و معنی اسم آهنگ

ریشه اسم آهنگ

همانطور که گفتیم ریشه اسم آهنگ فارسی می باشد و تلفظ آهنگ در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آهنگ " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āhang/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آهنگ بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آهنگ در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آهنگ در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آهنگ در لغت نامه دهخدا:
قصد، عزم، عزیمت، عمد

معنی اسم آهنگ در فرهنگ فارسی عمید:
۱. قصد، عزم، اراده، عزیمت
۲. روش
۳. (موسیقی) آواز، لحن، نوا، آوا
۴. (موسیقی) آواز موزون، قطعۀ موسیقی
۵. جریان تغییر، سرعت افزایش یا کاهش

معنی اسم آهنگ در ثبت احوال

1- قصد، عزم، نيت، اراده؛ 2- انديشه، خرد؛ 3- صوت؛ 4- سيما، قيافه؛ 5- (در موسيقي) لحن، ملودي، قطعه‌ي موسيقي.

حروف ابجد و طالع بینی نام آهنگ

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آهنگ عدد " 76 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آهنگ گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آهنگ چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آهنگ

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آهنگ

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم علی و مهدی (بلندمرتبه و هدایت شده)

منتسب به پادشاه و حاکم و امیر

آب شیرین و صاف، آب گوارا

ترکیب دو اسم مسعود و رضا (سعادتمند و خشنود)

روستا، دِه

پارچه ی ابریشمیِ لطیف و گران بها، (به مجاز) گل‌های ظریف و رنگارنگ

ظاهر كسی يا چيزی، خصلت‌های نيكو و پسنديده

نام پرنده‌ای افسانه‌ای که او را به عنوان مرغ سعادت می‌شناسند، فرخنده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید