آنیه

از واژه‌های قرآنی، ظرف ها

جنسیت اسم آنیه

دختر

آنیه به انگلیسی

aniyeh

تعداد آنیه ها در ایران

1,014

تلفظ آنیه به فارسی

آنيه

ریشه اسم آنیه

عربی

تلفظ آنیه به انگلیسی

/āniye/

رنگ اسم آنیه

بنفش

ابجد اسم آنیه

66

ابجد وسیط اسم آنیه

18

ابجد صغیر اسم آنیه

12

درباره نام آنیه

آنیه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آنیه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آنیه که در انگلیسی به صورت aniyeh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,014 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آنیه

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم آنیه و معنی اسم آنیه

ریشه اسم آنیه

همانطور که گفتیم ریشه اسم آنیه عربی می باشد و تلفظ آنیه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آنيه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āniye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آنیه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آنیه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آنیه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

جمع اناء، ظرفها، ظروف، از واژه‌های قرآنی

معنی اسم آنیه در ثبت احوال

۱- جمع اناء، ظرفها، ظروف؛ ۲- از واژه‌هاي قرآني.

حروف ابجد و طالع بینی نام آنیه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آنیه عدد " 66 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آنیه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آنیه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آنیه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آنیه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زيبا روی شاد و خرم

ترکیب دو اسم محمد و زهیر (ستوده و درخت پرشکوفه)

بازگشت كننده به سوی حق

دارای اسب درخشان

نام مادر امام محمد تقی (ع)

بی عیب و نقص، (به مجاز) فاضل و دانا

آن که بسیار تلاش و کوشش می کند، ساعی، تلاشگر

ستاره، خوشه پروین، ثریا، نام پنجاه و سومین سوره قرآن مجید، نام نوعی گیاه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید