آنوش

بی مرگ، جاوید

جنسیت اسم آنوش

پسر

آنوش به انگلیسی

anush

تعداد آنوش ها در ایران

435

تلفظ آنوش به فارسی

آنوش

ریشه اسم آنوش

ارمنی

تلفظ آنوش به انگلیسی

/ānuš/

رنگ اسم آنوش

قرمز

ابجد اسم آنوش

357

ابجد وسیط اسم آنوش

9

ابجد صغیر اسم آنوش

15

درباره نام آنوش

آنوش یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آنوش را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آنوش، به خاطر ریشه ارمنی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 435 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آنوش

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم آنوش و معنی اسم آنوش

ریشه اسم آنوش

همانطور که گفتیم ریشه اسم آنوش ارمنی می باشد و تلفظ آنوش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آنوش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ānuš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آنوش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آنوش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آنوش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بی مرگ، جاوید، جاویدان

معنی اسم آنوش در ثبت احوال

بي ‌مرگ، جاويد، جاويدان.

حروف ابجد و طالع بینی نام آنوش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آنوش عدد " 357 " و ابجد وسیط " 9 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آنوش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم آنوش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آنوش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آنوش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جوانمرد و بخشنده، دارای آثارِ مفيد، پر بركت

گل، (به مجاز) محبوب و معشوق، (به مجاز) خوب و دوست داشتني

آبشار، فواره، شلال

نرم، لطیف

زمان بی پایان

ترکیب دو اسم ال و ناز (ایل و محبوب)

(به مجاز) دارای شكوه و جلال، با شکوه

ترکیب دو اسم محمد و عرشیا (ستوده و ملکوتی)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید