آناهیت

آناهیتا، بی آلایش، پاک، به دور از آلودگی و ناپاکی

جنسیت اسم آناهیت

دختر

آناهیت به انگلیسی

anahit

تعداد آناهیت ها در ایران

861

تلفظ آناهیت به فارسی

آناهيت

ریشه اسم آناهیت

اوستایی

تلفظ آناهیت به انگلیسی

/ānāhit/

رنگ اسم آناهیت

قرمز

ابجد اسم آناهیت

467

ابجد وسیط اسم آناهیت

23

ابجد صغیر اسم آناهیت

17

درباره نام آناهیت

آناهیت یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آناهیت را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آناهیت، به خاطر ریشه اوستایی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 861 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آناهیت

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم آناهیت و معنی اسم آناهیت

ریشه اسم آناهیت

همانطور که گفتیم ریشه اسم آناهیت اوستایی می باشد و تلفظ آناهیت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آناهيت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ānāhit/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آناهیت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آناهیت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آناهیت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

= آناهیتا
آناهیتا: بی آلایش، پاک، به دور از آلودگی و ناپاکی، ازبین برنده ناپاکی و پلیدی، نام ایزد آب که در اوستا به صورت دوشیزه ای بسیار زیبا و بلند بالا توصیف شده است.

معنی اسم آناهیت در ثبت احوال

(= آناهيتا)

حروف ابجد و طالع بینی نام آناهیت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آناهیت عدد " 467 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آناهیت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم آناهیت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آناهیت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آناهیت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بلیغ، واضح، کنایه از شخص رشید و خوش قد و قامت

(به مجاز) زیبارو

نام رودی در مرز شمالی ایران

نیک‌نژاد، دارای اصل و نسب، اصیل، شریف

آشکار، نمایان، از نام های پروردگار

ناله کرده زاری کرده

ماه روشن و درخشان

دانا، دانشمند، آگاه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید