آمیتیس

نام دختر خشایار پادشاه هخامنشی

جنسیت اسم آمیتیس

دختر

آمیتیس به انگلیسی

amitis

تعداد آمیتیس ها در ایران

4,006

تلفظ آمیتیس به فارسی

آميتيس

ریشه اسم آمیتیس

فارسی

تلفظ آمیتیس به انگلیسی

/āmitis/

رنگ اسم آمیتیس

سبز

ابجد اسم آمیتیس

521

ابجد وسیط اسم آمیتیس

29

ابجد صغیر اسم آمیتیس

17

درباره نام آمیتیس

آمیتیس یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آمیتیس را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آمیتیس، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,006 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آمیتیس

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم آمیتیس و معنی اسم آمیتیس

ریشه اسم آمیتیس

همانطور که گفتیم ریشه اسم آمیتیس فارسی می باشد و تلفظ آمیتیس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آميتيس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āmitis/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آمیتیس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آمیتیس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آمیتیس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آمیتیس در فرهنگ فارسی :
شاهدخت ایرانی نوه کیاکسار پادشاه ماد پس از جنگ نبو پلسر با ماد صلح بر قرار شد و آمیتس با ولیعهد بابل بخت نصر ازدواج کرد.

معنی اسم آمیتیس در واژه‌نامه آزاد :
دختر هوخشتره خواهرزن کوروش

معنی اسم آمیتیس در ثبت احوال

(اَعلام) شاهدخت ايراني دختر هووخشتر (شاه ماد) و نوه‌ي كياكسار پادشاه ماد كه پس از آن كه نبرد بين شام و بابل و مصر با مادها به صلح انجاميد به خواست پادشاه وقت كه پدرش بود، به همسری بخت النصر پادشاه مصر در آمد.
وي (بخت النصر) باغ‌هاي معلق بابل [از عجايب هفتگان ه] را براي زنش آميتيس ساخت.

حروف ابجد و طالع بینی نام آمیتیس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آمیتیس عدد " 521 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آمیتیس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آمیتیس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آمیتیس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آمیتیس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم فاطمه و سنا (رانده شده از آتش و روشنایی)

ترکیب محمد و محراب (ستوده و قبله)

آریایی، منسوب به قوم آریایی

آرامش دهنده، خوشبختی دهنده

ترکیب دو اسم محمد و ارشاد (ستوده و هدایت)

نیکان، نام يكی از سرداران ديلمی، علت و سبب

زن بزرگوار

فایده‌ دهنده، سودمند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید