آمیتیدا

همسر کوروش پادشاه هخامنشی

جنسیت اسم آمیتیدا

دختر

آمیتیدا به انگلیسی

amitida

تعداد آمیتیدا ها در ایران

729

تلفظ آمیتیدا به فارسی

آمی تيدا

ریشه اسم آمیتیدا

فارسی

تلفظ آمیتیدا به انگلیسی

/āmitidā/

رنگ اسم آمیتیدا

صورتی

ابجد اسم آمیتیدا

466

ابجد وسیط اسم آمیتیدا

34

ابجد صغیر اسم آمیتیدا

16

درباره نام آمیتیدا

آمیتیدا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آمیتیدا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آمیتیدا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 729 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آمیتیدا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم آمیتیدا و معنی اسم آمیتیدا

ریشه اسم آمیتیدا

همانطور که گفتیم ریشه اسم آمیتیدا فارسی می باشد و تلفظ آمیتیدا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آمی تيدا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āmitidā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آمیتیدا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آمیتیدا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آمیتیدا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نام دختر آستیاک، همسر کوروش پادشاه هخامنشی

معنی اسم آمیتیدا در ثبت احوال

(اَعلام) همسر كوروش كبير و نام دختر ايشتوويگو (آستياگ) از پادشاهان ماد، كه فرزندان او از شوهر اولش (سپيتامه) به نام‌هاي «سپيتاك» و «مهاجران» از طرف كوروش به مقام ساتراپي [استاندار] منصوب گشتند.

حروف ابجد و طالع بینی نام آمیتیدا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آمیتیدا عدد " 466 " و ابجد وسیط " 34 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آمیتیدا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آمیتیدا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آمیتیدا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آمیتیدا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آرزوها، امیدها، منی، مقاصد

مارال، آهو، (به مجاز) زیبا

ترکیب دو اسم محمد و تیام (ستوده و عزیز)

برتر، بالاتر، بلندتر، نامی از نام‌های خداي تعالی، سوره‌ی هشتاد و هفتم از قرآن كريم

ملکه، (مجاز) زیبا، با طراوت و خرم، محل روئیدن راش

خالص و يگانه (دوست)، برگزيده، صاف، پاك، روشن

چهل‌چراغ، پروین (یکی از صورت های فلکی)

فرزند نیکان، کسی که اجداد و نیاکانش از خوبان بوده اند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید