آماندا

در امان تو، در پناه تو

جنسیت اسم آماندا

دختر

آماندا به انگلیسی

amanda

تعداد آماندا ها در ایران

1,230

تلفظ آماندا به فارسی

آماندا

ریشه اسم آماندا

ترکی

تلفظ آماندا به انگلیسی

/āmāndā/

رنگ اسم آماندا

نیلی

ابجد اسم آماندا

97

ابجد وسیط اسم آماندا

13

ابجد صغیر اسم آماندا

16

درباره نام آماندا

آماندا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آماندا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آماندا که در انگلیسی به صورت amanda نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,230 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آماندا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم آماندا و معنی اسم آماندا

ریشه اسم آماندا

همانطور که گفتیم ریشه اسم آماندا ترکی می باشد و تلفظ آماندا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آماندا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āmāndā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آماندا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آماندا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آماندا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

در امان تو، در پناه تو

معنی اسم آماندا در ثبت احوال

در امان، در پناه تو.

حروف ابجد و طالع بینی نام آماندا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آماندا عدد " 97 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آماندا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آماندا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آماندا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آماندا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پایان، انتها، آخرین، بالاترین، بیشترین، بالاترین حد چیزی

مؤنث قدسی، (به‌مجاز) فرشته، روحانی، مقدس و پاک

افراشته، مرتفع، بلند، (به مجاز) با اهميت، ارزشمند، عالی، از نام های پروردگار

ناز و كرشمه

بهشت، (مجاز) زیبارو

مانند سیل خروشان

مربوط به ایران، ایرانی، منتسب به ایران زمین

فصل پاییز

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید