آمال

آرزوها، خواسته ها، دوست داشتنی ها

جنسیت اسم آمال

دختر

آمال به انگلیسی

amal

تعداد آمال ها در ایران

1,128

تلفظ آمال به فارسی

آمال

ریشه اسم آمال

عربی

تلفظ آمال به انگلیسی

/āmāl/

رنگ اسم آمال

صورتی

ابجد اسم آمال

72

ابجد وسیط اسم آمال

12

ابجد صغیر اسم آمال

9

درباره نام آمال

آمال یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آمال را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آمال، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,128 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آمال

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم آمال و معنی اسم آمال

ریشه اسم آمال

همانطور که گفتیم ریشه اسم آمال عربی می باشد و تلفظ آمال در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آمال " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āmāl/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آمال بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آمال در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آمال در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آمال در فرهنگ فارسی معین :
جِ امل ؛ امیدها، آرزوها.

معنی اسم آمال در ثبت احوال

جمع امل، اميدها، آرزوها.

حروف ابجد و طالع بینی نام آمال

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آمال عدد " 72 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آمال گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آمال چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آمال

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آمال

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

درخت انار

سفید‌رو، پاکدامن، نام دختر افراسیاب که عاشق بیژن پهلوان ایرانی شد

روشنایی، روشن

صبح، بامداد

سبز کبود، سبز چمنی، کبود

ترکیب دو اسم محمد و مسعود (ستوده و نیک‌بخت)

مدح، ستایش

مقدس

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید