آلین

سرخ گون ،قرمزرنگ

جنسیت اسم آلین

دختر

آلین به انگلیسی

alin

تعداد آلین ها در ایران

1,560

تلفظ آلین به فارسی

آلين

ریشه اسم آلین

ترکی

تلفظ آلین به انگلیسی

/ālin/

رنگ اسم آلین

نارنجی

ابجد اسم آلین

91

ابجد وسیط اسم آلین

19

ابجد صغیر اسم آلین

10

درباره نام آلین

آلین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آلین دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آلین که در انگلیسی به صورت alin نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,560 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آلین

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم آلین و معنی اسم آلین

ریشه اسم آلین

همانطور که گفتیم ریشه اسم آلین ترکی می باشد و تلفظ آلین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آلين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ālin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آلین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آلین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آلین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

سرخ گون ،نام روستایی از مرو بسفلای رود خارقان

معنی اسم آلین در ثبت احوال

(آل= سرخ + ين (پسوند صفت ساز))، ۱- سرخ گون، قرمز رنگ؛ ۲- (اَعلام) (در قدیم) نام روستايي در مرو، سفلاي رودخارقان.

حروف ابجد و طالع بینی نام آلین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آلین عدد " 91 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آلین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آلین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آلین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آلین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شهرنشینی، تمدن، زندگی شهروندان

خواهش و خواسته، ستایش کننده، آرزو

فردوس، بهشت

الیاس

جاویدان، همیشه زنده

آن كه از مرز كشور پاسداری مي‌كند، (به مجاز) مبارز و پهلوان، نگهبان

باایمان، بردبار، با وقار، استوار

خسرو، عنوان هر يك از پادشاهان ساسانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید