آلپای

پهلوان زیبارو همچون ماه، جوانمرد شجاع

جنسیت اسم آلپای

پسر

آلپای به انگلیسی

alpay

تعداد آلپای ها در ایران

807

تلفظ آلپای به فارسی

آلپای

ریشه اسم آلپای

ترکی

تلفظ آلپای به انگلیسی

/ālpāy/

رنگ اسم آلپای

آبی

ابجد اسم آلپای

44

ابجد وسیط اسم آلپای

22

ابجد صغیر اسم آلپای

10

درباره نام آلپای

آلپای یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آلپای پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آلپای که در انگلیسی به صورت alpay نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 807 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آلپای

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم آلپای و معنی اسم آلپای

ریشه اسم آلپای

همانطور که گفتیم ریشه اسم آلپای ترکی می باشد و تلفظ آلپای در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آلپای " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ālpāy/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آلپای بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آلپای در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آلپای در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

آلپای یک اسم ترکی است که از دو قسمت آلپ (پهلوان) + آی (نماد زیبایی) تشکیل شده است و معنی آن پهلوان زیباروی هست.

معنی اسم آلپای در ثبت احوال

ماه روی پهلوان.

حروف ابجد و طالع بینی نام آلپای

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آلپای عدد " 44 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آلپای گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آلپای چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آلپای

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آلپای

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

اطاعت، فرمانبری

سخاوت، جوانمردی

ترکیب دو اسم امیر و محمد (پادشاه و ستوده)

شبیه به مهر، مهربان و با محبت، زیبارو مانند خورشید

آرزومند، مشتاق، بخشاينده، بسيار مهربان، از نام‌های پروردگار

سوری، ثریا

ترکیب دو اسم فخر و جهان (نازیدن و عالم)

شریعت، محل برداشتن آب از رودخانه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید