آلتین

طلا

جنسیت اسم آلتین

دختر

آلتین به انگلیسی

altin

تعداد آلتین ها در ایران

492

تلفظ آلتین به فارسی

آلتين

ریشه اسم آلتین

ترکی

تلفظ آلتین به انگلیسی

/āltin/

رنگ اسم آلتین

سبز

ابجد اسم آلتین

491

ابجد وسیط اسم آلتین

23

ابجد صغیر اسم آلتین

14

درباره نام آلتین

آلتین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آلتین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آلتین، به خاطر ریشه ترکی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 492 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آلتین

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم آلتین و معنی اسم آلتین

ریشه اسم آلتین

همانطور که گفتیم ریشه اسم آلتین ترکی می باشد و تلفظ آلتین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آلتين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āltin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آلتین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آلتین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آلتین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

طلا، زرین

معنی اسم آلتین در ثبت احوال

طلا، زرين.

حروف ابجد و طالع بینی نام آلتین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آلتین عدد " 491 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آلتین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آلتین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آلتین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آلتین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

تاج ماه، آنکه تاجی درخشنده چون ماه دارد.

سنبل کشور و ملت

فرزند، نسل

سزاوار، درخور، شایسته

سر افراز، سربلند، با عزت، بلند مرتبه

نام شخصی در داستان وامق و عذرا

آريايی جاويدان

شیر بیشه، (به مجاز) دلیر و شجاع

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید