آلتین آی

ماه طلایی، ماه زرین

جنسیت اسم آلتین آی

دختر

آلتین آی به انگلیسی

altinay

تعداد آلتین آی ها در ایران

1,071

تلفظ آلتین آی به فارسی

آلتین آی

ریشه اسم آلتین آی

ترکی

تلفظ آلتین آی به انگلیسی

/āltināy/

رنگ اسم آلتین آی

بنفش

ابجد اسم آلتین آی

502

ابجد وسیط اسم آلتین آی

34

ابجد صغیر اسم آلتین آی

16

درباره نام آلتین آی

آلتین آی یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آلتین آی را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آلتین آی، به خاطر ریشه ترکی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,071 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آلتین آی

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم آلتین آی و معنی اسم آلتین آی

ریشه اسم آلتین آی

همانطور که گفتیم ریشه اسم آلتین آی ترکی می باشد و تلفظ آلتین آی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آلتین آی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āltināy/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آلتین آی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آلتین آی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آلتین آی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ماه طلایی، ماه زرین، (به مجاز) زیبارو.

معنی اسم آلتین آی در ثبت احوال

1- ماه طلایی، ماه زرین؛ 2- (به مجاز) زیبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام آلتین آی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آلتین آی عدد " 502 " و ابجد وسیط " 34 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آلتین آی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آلتین آی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آلتین آی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آلتین آی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم علی و صدرا (شریف و ارج دهنده)

خیر، احسان، خوبی، نيكوكاری، ثواب

ترکیب دو اسم امیر و ابوالفضل (فرمانروا و صاحب فضل و هنر)

فرزند نیکان، کسی که اجداد و نیاکانش از خوبان بوده اند

ترکیب دو اسم امیر و پرهام (فرمانروا و فرشته خوبی)

ترکیب دو اسم محمد و وحید (ستوده و یکتا)

دختر پاک، بانویی که مثل آب زلال است

شیشه تصویرنما، آیینه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید