آلان

آران، سرزمین آریایی‌ها

جنسیت اسم آلان

پسر

آلان به انگلیسی

alan

تعداد آلان ها در ایران

12,483

تلفظ آلان به فارسی

آلان

ریشه اسم آلان

کردی , فارسی

تلفظ آلان به انگلیسی

/ālān/

رنگ اسم آلان

طلایی

ابجد اسم آلان

82

ابجد وسیط اسم آلان

10

ابجد صغیر اسم آلان

10

درباره نام آلان

آلان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آلان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آلان که در انگلیسی به صورت alan نوشته میشود و به دلیل ریشه کردی , فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 12,483 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آلان

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم آلان و معنی اسم آلان

ریشه اسم آلان

همانطور که گفتیم ریشه اسم آلان کردی , فارسی می باشد و تلفظ آلان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آلان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ālān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آلان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آلان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آلان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

آران، سرزمین آریایی ها. نام سرزمینی در شمال غربی ایران که روس‌ها به آن نام آذربایجان را داده‌اند ؛ اعراب نام پارسی این شهر (آران) را تغییر داده و اران (بر وزن شداد) نامیدند.

معنی اسم آلان در ثبت احوال

(= الان، اران) [اران/arrān/ = آران، آلان و الان: آر (= آريا) + ان (پسوند مكان)]، ۱- روي هم به معني سرزمين آريايي‌ها؛ ۲- (اَعلام) نام سرزميني در شمال غربي ايران كه روس‌ها به آن نام آذربايجان را داده‌اند.
اعراب نام پارسي اين شهر (آران) را تغيير داده و اران (بر وزن شداد) ناميدند.

حروف ابجد و طالع بینی نام آلان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آلان عدد " 82 " و ابجد وسیط " 10 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آلان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آلان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آلان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آلان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

باهوش، دانا، فرزانه، دانشمند، تیزفهم

ترکیب دو اسم محمد و جابر (ستوده و جبار)

منسوب به رَزان، سنجیده شده، با وقار و آراسته

ستاره مرکزی منظومه شمسی، آفتابِ درخشان، (به مجاز) زیبارو

زیباروی دارای ناز و شکوه

پاره‌ای از آتش، افروزه، ستاره دنباله‌دار، سنگ‌های آسمانی که در اثر برخورد با زمین می‌سوزند

لطف و محبت خداوند، بخشش خدا

صورت دیگر اسم رامتین، سازنده و نوازنده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران