آلاله

شقایق، لاله

جنسیت اسم آلاله

دختر

آلاله به انگلیسی

alaleh

تعداد آلاله ها در ایران

2,630

تلفظ آلاله به فارسی

آلاله

ریشه اسم آلاله

فارسی

تلفظ آلاله به انگلیسی

/ālāle/

رنگ اسم آلاله

نیلی

ابجد اسم آلاله

67

ابجد وسیط اسم آلاله

19

ابجد صغیر اسم آلاله

13

درباره نام آلاله

آلاله یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آلاله را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آلاله، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,630 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آلاله

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم آلاله و معنی اسم آلاله

ریشه اسم آلاله

همانطور که گفتیم ریشه اسم آلاله فارسی می باشد و تلفظ آلاله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آلاله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ālāle/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آلاله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آلاله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آلاله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آلاله در فرهنگ فارسی عمید:
۱. لاله؛ لالۀ سرخ.
۲. شقایق.
۳. تیره‌ای از گیاهان دو‌لپه‌ای جداگلبرک.

معنی اسم آلاله در فرهنگ فارسی معین:
لاله سرخ ، شقایق .

معنی اسم آلاله در ثبت احوال

(در گياهي) گياهي است از تيره‌ي آلاله‌ها، شقايق، لاله‌ي نعمان، لاله‌ي قرمز.

حروف ابجد و طالع بینی نام آلاله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آلاله عدد " 67 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آلاله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آلاله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آلاله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آلاله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نیک بخت، خجسته

پیروزمند، روز بیستم از هر ماه شمسی، نام دیگر سیاره مریخ، نام چند تن از پادشاهان ساساني، در شاهنامه از پهلوانان ایرانی در زمان کیخسرو

روشنايی، چراغ

یار حضرت مهدی (عج)

ترکیبی از دو اسم امید و رضا (انتظار و خشنود)

ابوذر غفاری، صحابه نامدار پیامبر اسلام (ص) و از یاران امام علی (ع)

مهدیس، مانند ماه

لبخند، درخشیدن

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید