آفرین

تحسين، ستايش، سپاس، تبريك، آفرينش، دعا

جنسیت اسم آفرین

دختر

آفرین به انگلیسی

afarin

تعداد آفرین ها در ایران

12,578

تلفظ آفرین به فارسی

آفرين

ریشه اسم آفرین

فارسی

تلفظ آفرین به انگلیسی

/āfarin/

رنگ اسم آفرین

آبی

ابجد اسم آفرین

341

ابجد وسیط اسم آفرین

29

ابجد صغیر اسم آفرین

17

درباره نام آفرین

آفرین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آفرین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آفرین، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 12,578 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آفرین

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم آفرین و معنی اسم آفرین

ریشه اسم آفرین

همانطور که گفتیم ریشه اسم آفرین فارسی می باشد و تلفظ آفرین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آفرين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āfarin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آفرین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آفرین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آفرین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آفرین در فرهنگ فارسی :
۱. تحسین ستایش مدح ۲. شکر سپاس ۳. تهنیت تبریک ۴. خوشی خیر سعادت ۵. خوبی نیکی صلاح ۶. آمرزش خواهی برای مرده ۷. نظرسعد یمن سعادت ۸. روز نخست از پنج. دزدیده طبق سالهای ملکی ۹.نوایی است در موسیقی قدیم . احسنت مرحبا

معنی اسم آفرین در فرهنگ فارسی معین :
۱. تحسین ۲. سپاس ۳. درود، تهنیت، تبریک ۴. دعای نیک

معنی اسم آفرین در ثبت احوال

1- تحسين، ستايش، مدح، شكر، سپاس، تهنيت، تبريك؛ 2- نوايي در موسيقي؛ 3- (در قديم) درخواست و التماس از درگاه خداوند، دعا؛ 4- (در قديم) آفرينش.

حروف ابجد و طالع بینی نام آفرین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آفرین عدد " 341 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آفرین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

  • آفرین عبیسی ( بازیگر )
نظرتون درباره اسم آفرین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آفرین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آفرین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آورنده آیین مزدکی در زمان پادشاهی قباد که به دستور انوشیروان او و پیروانش را کشتند

معاون و شریک

نوعی پارچه با نقش‌های بته‌جقه یا اسلیمی

نام پسر اردشیر دوم پادشاه هخامنشی

لقب حضرت ابراهیم و نامی در پارسی باستان

نام یکی از همسران پیامبر اسلام (ص)

نور و روشنی دهنده‌، روشن و تابان، درخشان، (به مجاز) آراینده

نام مادر عمار یاسر که از اصحاب پیامبر (ص) بود و اولين زن شهيد در صدر اسلام

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید