آفرینش

خلقت، خلق، ابداع

جنسیت اسم آفرینش

دختر

آفرینش به انگلیسی

afarinesh

تعداد آفرینش ها در ایران

765

تلفظ آفرینش به فارسی

آفرينش

ریشه اسم آفرینش

فارسی

تلفظ آفرینش به انگلیسی

/āfarineš/

رنگ اسم آفرینش

نیلی

ابجد اسم آفرینش

641

ابجد وسیط اسم آفرینش

29

ابجد صغیر اسم آفرینش

20

درباره نام آفرینش

آفرینش یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آفرینش دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آفرینش که در انگلیسی به صورت afarinesh نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 765 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آفرینش

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم آفرینش و معنی اسم آفرینش

ریشه اسم آفرینش

همانطور که گفتیم ریشه اسم آفرینش فارسی می باشد و تلفظ آفرینش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آفرينش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āfarineš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آفرینش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آفرینش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آفرینش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آفرینش در فرهنگ فارسی عمید:
۱. عمل آفریدن، خلقت.
۲. کار و اثری که از نتیجۀ این عمل به وجود می‌آید.
۳. قضا و قدر، تقدیر.
۴. چگونگی خلقت.

معنی اسم آفرینش در ثبت احوال

۱- عمل آفريدن، خلقت، خلق، ابداع، انشا، كائنات، ماسوي الله؛ ۲- (در قديم) (به مجاز) همه‌ي آفريدگان، جهان هستي؛ ۳- (در قديم) (به مجاز) سرنوشت، حكم تقدير.

حروف ابجد و طالع بینی نام آفرینش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آفرینش عدد " 641 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آفرینش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آفرینش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آفرینش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آفرینش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آراسته، مزین

ترکیب دو اسم محمد و فردین (ستوده و نگهبان پارسایی)

منسوب به صدر، سینه، بالا، پیشوا، بزرگ

یادبود، یاد، ذهن، حافظه، خاطر

زیبارویان، خوبرویان، نشان، مدال

صورت ديگر اسم نيلی، رنگ آبی سیر، لاجوردی

تابان، درخشان، پرتو افشان

سنگی قیمتی به رنگهای سرخ، زرد، و کبود

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید