آفاق

عالم، گيتي، جهان، كرانه‌های آسمان

جنسیت اسم آفاق

دختر

آفاق به انگلیسی

afaq

تعداد آفاق ها در ایران

21,558

تلفظ آفاق به فارسی

آفاق

ریشه اسم آفاق

عربی

تلفظ آفاق به انگلیسی

/āfāq/

رنگ اسم آفاق

نیلی

ابجد اسم آفاق

182

ابجد وسیط اسم آفاق

14

ابجد صغیر اسم آفاق

11

درباره نام آفاق

آفاق یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آفاق دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آفاق که در انگلیسی به صورت afaq نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 21,558 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آفاق

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم آفاق و معنی اسم آفاق

ریشه اسم آفاق

همانطور که گفتیم ریشه اسم آفاق عربی می باشد و تلفظ آفاق در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آفاق " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āfāq/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آفاق بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آفاق در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آفاق در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

جمع افق، جهان، دنیا، عالم، گیتی، کیهان، کرانه ها.

معنی آفاق در لغت‌نامه دهخدا:
کران‌ها، کرانه‌های آسمان، اطراف، اطراف‌هامون، نواحی، عالم، گیتی، جهان، جایها، روزگار.

معنی آفاق در فرهنگ معین:
کرانه‌های آسمان، دشت. عالم، جهان.

معنی آفاق در فرهنگ فارسی عمید:
کرانه‌های آسمان. کشورها. جهان هستی، وجود. [قدیمی] همه‌ی جهان، مردم جهان. [قدیمی] کنارها، اطراف.

معنی اسم آفاق در ثبت احوال

۱- جمع افق، عالم، گيتي، جهان؛ كرانه‌هاي آسمان، اطراف؛ ۲- (به مجاز) عالم ظاهر، جهان ماده؛ ۳- (در قديم) (به مجاز) جهانيان، همه‌ي مردم جهان.

حروف ابجد و طالع بینی نام آفاق

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آفاق عدد " 182 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آفاق گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آفاق چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آفاق

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آفاق

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

باهوش، عاقل، آگاه، زیرک، هوشمند، زرنگ، خردمند

ياد خدا، ذكر خدا

ترکیب دو اسم امیر و همایون (فرمانروا و خجسته)

نام نوعی گل، نسترن

ترکیب دو اسم امیر و ابراهیم (فرمانروا و پدر مهربان)

ترکیب دو اسم محمد و سلمان (ستوده و بدون عیب)

نشانه، علامت، آیه

درخشیدن مانند آتش

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید