آصفه

آصف، با تدبیر و خردمند

جنسیت اسم آصفه

دختر

آصفه به انگلیسی

asefeh

تعداد آصفه ها در ایران

4,452

تلفظ آصفه به فارسی

آصفه

ریشه اسم آصفه

فارسی , عربی

تلفظ آصفه به انگلیسی

/āsefe/

رنگ اسم آصفه

صورتی

ابجد اسم آصفه

176

ابجد وسیط اسم آصفه

20

ابجد صغیر اسم آصفه

14

درباره نام آصفه

آصفه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آصفه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آصفه، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,452 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آصفه

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم آصفه و معنی اسم آصفه

ریشه اسم آصفه

همانطور که گفتیم ریشه اسم آصفه فارسی , عربی می باشد و تلفظ آصفه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آصفه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āsefe/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آصفه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آصفه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آصفه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به آصف.
آصف: با تدبیر و خردمند، نام وزیر حضرت سلیمان (ع).

معنی اسم آصفه در ثبت احوال

(عربی ـ فارسی) (آصف + ه (پسوند نسبت))، منسوب به آصف، ه آصف.

حروف ابجد و طالع بینی نام آصفه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آصفه عدد " 176 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آصفه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آصفه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آصفه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آصفه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم ولی و الله (دوست و خدا)

از نسل آریایی، نجیب و با اصالت

تلاوت کننده قران

شخص ستوده و مورد اطمينان.

سرافرازی، ارجمندی، بزرگواری

ترکیب دو اسم محمد و اقبال ( ستوده و خوشبختی )

ترکیب دو اسم محمد و بصیر (ستوده و آگاه)

ترکیب دو اسم امیر و حسن (فرمانروا و نیکو)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید