آشتی

دوستی و پیوند دوباره بعد از رنجش و آزردگی، سازش و صلح، آرامش

جنسیت اسم آشتی

دختر

آشتی به انگلیسی

ashti

تعداد آشتی ها در ایران

1,214

تلفظ آشتی به فارسی

آشتي

ریشه اسم آشتی

فارسی

تلفظ آشتی به انگلیسی

/āšti/

رنگ اسم آشتی

نیلی

ابجد اسم آشتی

711

ابجد وسیط اسم آشتی

15

ابجد صغیر اسم آشتی

9

درباره نام آشتی

آشتی یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آشتی را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آشتی، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,214 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آشتی

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم آشتی و معنی اسم آشتی

ریشه اسم آشتی

همانطور که گفتیم ریشه اسم آشتی فارسی می باشد و تلفظ آشتی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آشتي " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āšti/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آشتی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آشتی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آشتی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آشتی در فرهنگ فارسی عمید:
سازش و دوستی پس از قهر و نزاع، صلح

معنی اسم آشتی در فرهنگ فارسی معین:
۱. رفع دلخوری و کدورت ۲. تمام کردن جنگ ۳. آرامش

معنی اسم آشتی در ثبت احوال

رنجشي را فراموش كردن، پس از قهر از نو دوستي كردن، وفق، تلفيق، آرامش.

حروف ابجد و طالع بینی نام آشتی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آشتی عدد " 711 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آشتی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آشتی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آشتی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آشتی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پهلوان، دلاور

ماه جوانمرد

فخر کردن، نازیدن، سرافرازی

منسوب به آدین، دارای زیور، زینت و آرایش، (به مجاز) زیبا

پارمیس، نام دختر بردیا و نوه کوروش پادشاه هخامنشی

منسوب به عهد، زن پایبند به عهد و پیمان

امید، آرزو

از آب گرفته شده، نام پیغمبر بنی اسرائیل، نام هفتمين امام شيعيان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید