آسیا

بزرگترین قاره

جنسیت اسم آسیا

دختر

آسیا به انگلیسی

asiya

تعداد آسیا ها در ایران

1,438

تلفظ آسیا به فارسی

آسيا

ریشه اسم آسیا

یونانی

تلفظ آسیا به انگلیسی

/āsiyā/

رنگ اسم آسیا

آبی

ابجد اسم آسیا

72

ابجد وسیط اسم آسیا

12

ابجد صغیر اسم آسیا

9

درباره نام آسیا

آسیا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آسیا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آسیا که در انگلیسی به صورت asiya نوشته میشود و به دلیل ریشه یونانی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,438 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آسیا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم آسیا و معنی اسم آسیا

ریشه اسم آسیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم آسیا یونانی می باشد و تلفظ آسیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آسيا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āsiyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آسیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آسیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آسیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

یکی از پنج برّ زمین است و آسیای کبری همانست . و این قطعه از چهار خشکی دیگر زمین بزرگتر باشد.

معنی اسم آسیا در ثبت احوال

(اَعلام) بزرگترين قاره از قاره‌هاي پنج‌گانه جهان.

حروف ابجد و طالع بینی نام آسیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آسیا عدد " 72 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آسیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آسیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آسیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آسیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مکان آریاییان، نام کشور و سرزمین عزیز ما

نام سوره‌ی بیستم قرآن کریم، نام پیامبر اسلام (ص)

ترکیب دو اسم محمد و ضیا (ستوده و فروغ)

خوب، نيكو، آدم خوب، شخص صالح، شايسته، خوشی، سعادت

نام موسیقیدان مشهور در زمان خسرو پرویز پادشاه ساسانی

خداوند مجد و بزرگ

کوچک تر

ترکیب دو اسم حجت و الله (دلیل و خدا)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید