آسو

افق طلايي، آهو، شتاب، كوشا

جنسیت اسم آسو

دختر

آسو به انگلیسی

asu

تعداد آسو ها در ایران

2,738

تلفظ آسو به فارسی

آسو

ریشه اسم آسو

کردی , پهلوی , اوستایی

تلفظ آسو به انگلیسی

/āsu/

رنگ اسم آسو

آبی

ابجد اسم آسو

67

ابجد وسیط اسم آسو

7

ابجد صغیر اسم آسو

13

درباره نام آسو

آسو یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آسو دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آسو که در انگلیسی به صورت asu نوشته میشود و به دلیل ریشه کردی , پهلوی , اوستایی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,738 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آسو

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم آسو و معنی اسم آسو

ریشه اسم آسو

همانطور که گفتیم ریشه اسم آسو کردی , پهلوی , اوستایی می باشد و تلفظ آسو در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آسو " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āsu/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آسو بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آسو در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آسو در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آسو در واژه نامه آزاد :
یکی از نام های پسران و دختران در غرب ایران (کردستان) است. این نام از ریشه کردی و به معنای افق است.


معنی اسم آسو در ثبت احوال

۱- (در كردي) به معني افق طلايي؛ ۲- (در پهلوي) صورت پهلوي واژه‌ي «آهو»؛ ۳- (در اوستايي) آسو به معناي تندي، شتاب و كوشا آمده است.

حروف ابجد و طالع بینی نام آسو

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آسو عدد " 67 " و ابجد وسیط " 7 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آسو گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آسو چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آسو

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آسو

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

درخشان و روشن

بزرگوار، بلند مرتبه، از صفات قرآن مجید و نام‌های خداوند

ترکیب دو اسم حفیظ و الله (نگهبان و خدا)

معروف، نامدار

یار ماندگار

مؤنث لطیف ،گفتار نغز، نکته، شوخی

شناخت كسي يا چيزي

گشنیز، نوعی سبزی خوردنی از تیره چتریان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید