آسا

آسودن، آسایش دهنده، وقار، ثبات، آراینده

جنسیت اسم آسا

دختر

آسا به انگلیسی

asa

تعداد آسا ها در ایران

1,228

تلفظ آسا به فارسی

آسا

ریشه اسم آسا

فارسی

تلفظ آسا به انگلیسی

/āsā/

رنگ اسم آسا

نارنجی

ابجد اسم آسا

62

ابجد وسیط اسم آسا

2

ابجد صغیر اسم آسا

8

درباره نام آسا

آسا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آسا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آسا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,228 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آسا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم آسا و معنی اسم آسا

ریشه اسم آسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم آسا فارسی می باشد و تلفظ آسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āsā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آسا در فرهنگ فارسی عمید:
خمیازه، دهان‌دره. زیب، زینت، زیور، آرایش. وقار، ثبات، آهستگی

معنی اسم آسا در فرهنگ فارسی عمید:
زیب، زینت. وقار، تمکین. طرز، روش. پسوندی است که شباهت را می‌رساند مانند: رعدآسا.

معنی اسم آسا در ثبت احوال

۱- آسودن؛۲- آسايش دهنده؛ ۳- وقار، ثبات؛ ۴- آراينده؛ ۵- (در قديم) شكل و شمايل.

حروف ابجد و طالع بینی نام آسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آسا عدد " 62 " و ابجد وسیط " 2 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بخشاینده، بسیار مهربان، آرزو کننده، نوحه و زاری کننده

بستگان، اقوام، نزديكان

همتا، همانند

جمع ماه، زيبارو

ترکیب دو اسم ابو و قاسم (پدر و قسمت کننده)

زن مهربان و خوش قلب

روز پرخیر و برکت و مبارک

ترکیب دو اسم محمد و رحیم ( ستوده و بسیار مهربان )

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید