آزرم

داد، انصاف، شرم، حیا، لطف

جنسیت اسم آزرم

دختر

آزرم به انگلیسی

azarm

تعداد آزرم ها در ایران

381

تلفظ آزرم به فارسی

آزرم

ریشه اسم آزرم

اوستایی

تلفظ آزرم به انگلیسی

/āzarm/

رنگ اسم آزرم

زرد

ابجد اسم آزرم

248

ابجد وسیط اسم آزرم

20

ابجد صغیر اسم آزرم

14

درباره نام آزرم

آزرم یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آزرم دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آزرم که در انگلیسی به صورت azarm نوشته میشود و به دلیل ریشه اوستایی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 381 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آزرم

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم آزرم و معنی اسم آزرم

ریشه اسم آزرم

همانطور که گفتیم ریشه اسم آزرم اوستایی می باشد و تلفظ آزرم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آزرم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āzarm/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آزرم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آزرم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آزرم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آزرم در فرهنگ فارسی عمید:
۱. شرم، حیا
۲. نرمی، رفق
۳. [قدیمی] شفقت
۴. بزرگی و شرف و عزت و حرمت
۵. راحتی، فراغ


معنی اسم آزرم در لغت نامه دهخدا:
شرم، حیا، ادب، نرمی، رفق، لطف و ملایمت در گفتار

معنی اسم آزرم در ثبت احوال

1- داد، انصاف، شرم، حيا، لطف؛ 2-(در قديم) ملايمت، مهرباني، ارج و قرب، ارزش و احترام، آسودگي، آسايش.

حروف ابجد و طالع بینی نام آزرم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آزرم عدد " 248 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آزرم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آزرم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آزرم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آزرم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

امید، آرزو، زن خوش آواز

مونث صبیح، زيبا و شاد، خندان و خوشحال

آزاده، جوانمرد، کریم

ترکیب دو اسم محمد و هاشم (ستوده و خرد کننده)

ترکیب دو اسم محمد و میکائیل (ستوده و نام فرشته روزی رسان به زمینیان)

آرزومند، مشتاق، بخشاينده، بسيار مهربان، از نام‌های پروردگار

نام گياهی است

آسان، فراخی، به سهولت، گشایش، راحتی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید