آریوبرزن

کنایه از قدرت و خشم ایرانی، نام یکی از سرداران بزرگ ایرانی

جنسیت اسم آریوبرزن

پسر

آریوبرزن به انگلیسی

ariu barzan

تعداد آریوبرزن ها در ایران

2,499

تلفظ آریوبرزن به فارسی

آريوبَرزن

ریشه اسم آریوبرزن

فارسی

تلفظ آریوبرزن به انگلیسی

/āriu barzan/

رنگ اسم آریوبرزن

سبز

ابجد اسم آریوبرزن

476

ابجد وسیط اسم آریوبرزن

44

ابجد صغیر اسم آریوبرزن

26

درباره نام آریوبرزن

آریوبرزن یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آریوبرزن را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آریوبرزن، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,499 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آریوبرزن

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم آریوبرزن و معنی اسم آریوبرزن

ریشه اسم آریوبرزن

همانطور که گفتیم ریشه اسم آریوبرزن فارسی می باشد و تلفظ آریوبرزن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آريوبَرزن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āriu barzan/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آریوبرزن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آریوبرزن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آریوبرزن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آریوبرزن در دانشنامه عمومی :
آریوبَرزَن (به یونانی: Aριoβαρζάνης) نام یکی از شاهزادگان هخامنشی و سردار ایرانی بود که در برابر سپاه اسکندر مقدونی ایستادگی کرد و خود و سربازانش تا واپسین تن کشته شدند. نام آریوبرزن در پارسی کنونی به گونه آریابرزین هم گفته و نوشته می‌شود که به معنی ایرانی باشکوه است.

معنی اسم آریوبرزن در ثبت احوال

(=آريوبرزين) (اَعلام) نام سرداري از سرداران داريوش سوم در هنگام هجوم اسكندر مقدوني به ايران، كه شرافتمندانه از جان خود و همراهانش گذشت و تا واپسين دم ايستادگي كرد.

حروف ابجد و طالع بینی نام آریوبرزن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آریوبرزن عدد " 476 " و ابجد وسیط " 44 " ، ابجد صغیر " 26 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آریوبرزن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آریوبرزن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آریوبرزن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آریوبرزن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ماه نگار

دختر طناز و عشوه گر

اسب نر

با جلال و شكوه زاده شده، زاده‌ي با فر و شكوه و عظمت

شادی آور، روح بخش، دل انگیز، مفرح، روح افزا

روح و روان دین

پروشات، بسیار شاد

پیش رونده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران