آرینا

از نسل آریایی، نجیب و با اصالت

جنسیت اسم آرینا

دختر

آرینا به انگلیسی

ariyana

تعداد آرینا ها در ایران

27,480

تلفظ آرینا به فارسی

آريَنا

ریشه اسم آرینا

کردی , فارسی

تلفظ آرینا به انگلیسی

/āriyanā/

رنگ اسم آرینا

طلایی

ابجد اسم آرینا

262

ابجد وسیط اسم آرینا

22

ابجد صغیر اسم آرینا

10

درباره نام آرینا

آرینا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آرینا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آرینا که در انگلیسی به صورت ariyana نوشته میشود و به دلیل ریشه کردی , فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 27,480 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آرینا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم آرینا و معنی اسم آرینا

ریشه اسم آرینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم آرینا کردی , فارسی می باشد و تلفظ آرینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آريَنا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āriyanā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آرینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آرینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آرینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به آرین، آریایی نژاد، از نسل آریایی. دختر نجیب و پاک نژاد. بانوی خورشید

معنی اسم آرینا در ثبت احوال

(آرين+ ا (پسوند نسبت))، منسوب به آرين، ( آرين؛ [این واژه با آرینا /arina/ هم نویسه است، که در اساطیر آرینا نام ایزد بانوي خورشيد در میان قوم قدیمی هیتی است که دیر زمانی آسیای کوچک در سلطه‌‌ی آنان بود و از خود فرهنگ و شهر آبادی شایان توجهی را به یادگار گذاشتن د].

حروف ابجد و طالع بینی نام آرینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آرینا عدد " 262 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آرینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آرینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آرینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آرینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و تقی (ستوده و پرهیزگار)

بانوی زیباروی، دختر نیکو

با ادب، با فرهنگ، زیرک، سخن شناس

دارای ناز و کرشمه چون پری، نازدار

ترکیب دو اسم محمد و ابراهیم (ستوده و پدر مهربان)

آن که شراب در پیاله می ریزد و به دیگری می دهد

ترکیب دو اسم محمد و جابر (ستوده و جبار)

بنده‌ی خدا، نام یکی از فرشتگان مقرب الهی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید