آریستا

زیبا، مانند عروس

جنسیت اسم آریستا

دختر

آریستا به انگلیسی

arista

تعداد آریستا ها در ایران

828

تلفظ آریستا به فارسی

آريستا

ریشه اسم آریستا

فارسی

تلفظ آریستا به انگلیسی

/āristā/

رنگ اسم آریستا

بنفش

ابجد اسم آریستا

672

ابجد وسیط اسم آریستا

24

ابجد صغیر اسم آریستا

15

درباره نام آریستا

آریستا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آریستا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آریستا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 828 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آریستا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم آریستا و معنی اسم آریستا

ریشه اسم آریستا

همانطور که گفتیم ریشه اسم آریستا فارسی می باشد و تلفظ آریستا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آريستا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āristā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آریستا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آریستا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آریستا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آریستا: مانند عروس، (به مجاز) زیبا، زیبا و خوشگل مانند عروس، مرکب از آریس به معنای عروس و تا پسوند مشابهت.

معنی اسم آریستا در ثبت احوال

۱- مانند عروس؛ ۲- (به مجاز) زيبا.

حروف ابجد و طالع بینی نام آریستا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آریستا عدد " 672 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آریستا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آریستا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آریستا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آریستا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

حمد و ستایش خداوند

زینت بخش عبادت کنندگان، لقب امام چهارم شیعیان

خیر فراوان، نیکوکار و بخشنده، نام چشمه‌ای در بهشت، نام سوره صد و هشتم قرآن مجید، لقب حضرت فاطمه (س)

ترکیب دو اسم محمد و آریان (ستوده و آریایی)

آرزومند، مشتاق، بخشاينده، بسيار مهربان، از نام‌های پروردگار

نام نوعی پرنده شکاری، منسوب به شاه

گل زینتی

فاطیما شکل لاتین اسم فاطمه است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید