آریسان

مانند آريايی

جنسیت اسم آریسان

دختر

آریسان به انگلیسی

arisan

تعداد آریسان ها در ایران

723

تلفظ آریسان به فارسی

آريسان

ریشه اسم آریسان

فارسی

تلفظ آریسان به انگلیسی

/ārisān/

رنگ اسم آریسان

قرمز

ابجد اسم آریسان

322

ابجد وسیط اسم آریسان

22

ابجد صغیر اسم آریسان

16

درباره نام آریسان

آریسان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آریسان دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آریسان که در انگلیسی به صورت arisan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 723 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آریسان

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم آریسان و معنی اسم آریسان

ریشه اسم آریسان

همانطور که گفتیم ریشه اسم آریسان فارسی می باشد و تلفظ آریسان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آريسان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ārisān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آریسان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آریسان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آریسان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آریسان در واژه نامه آزاد:
واژه ای فارسی مرکب از "آری" به معنای آریایی بعلاوه پسوند "سان" (مانند، مشابهت)، کسی که مانند آریاییان اصیل و نجیب است.

معنی اسم آریسان در ثبت احوال

(آري = آريايي + سان (پسوند شباهت))، مانند آريايي.

حروف ابجد و طالع بینی نام آریسان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آریسان عدد " 322 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آریسان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آریسان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آریسان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آریسان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مونث راد، بانوی بخشنده، دختر جوانمرد

نيك منش، نيكو رفتار

بهترین زنان، لقب حضرت فاطمه (ع)

والایی، بزرگواری، بلندی

دل، قلب

شخص برجسته و مایه مباهات در زمان خود

شجاع، دلیر، خوش قد و قامت، از نام‌ها و صفات خداوند

شایسته، لایق، سزاوار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید