آریاناز

مایه ی افتخار نژاد آریایی، مظهر زیبایی و جمال نژاد آریایی

جنسیت اسم آریاناز

دختر

آریاناز به انگلیسی

ariya naz

تعداد آریاناز ها در ایران

1,208

تلفظ آریاناز به فارسی

آرياناز

ریشه اسم آریاناز

فارسی

تلفظ آریاناز به انگلیسی

/āriyā nāz/

رنگ اسم آریاناز

طلایی

ابجد اسم آریاناز

270

ابجد وسیط اسم آریاناز

30

ابجد صغیر اسم آریاناز

18

درباره نام آریاناز

آریاناز یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آریاناز را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آریاناز، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,208 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آریاناز

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم آریاناز و معنی اسم آریاناز

ریشه اسم آریاناز

همانطور که گفتیم ریشه اسم آریاناز فارسی می باشد و تلفظ آریاناز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آرياناز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āriyā nāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آریاناز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آریاناز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آریاناز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مایه ی افتخار نژاد آریایی، مظهر زیبایی و جمال نژاد آریایی، موجب فخر و مباهات قوم آریایی

معنی اسم آریاناز در ثبت احوال

۱- مايه‌ي افتخار نژاد آريايي؛ ۲- مظهر زيبايي و جمال نژاد آريايي.

حروف ابجد و طالع بینی نام آریاناز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آریاناز عدد " 270 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آریاناز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آریاناز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آریاناز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آریاناز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم حسن و علی (نیکو و بلندقدر)

ترکیب دو اسم حیدر و علی (دلاور و بلندمرتبه)

تداعی‌گر بزرگی، کسی که زیبایی او یاد آور ماه است، دارای چهره‌ای زیبا چون ماه

ترکیب دو اسم سیف و الله (شمشیر و خدا)

داوری، دين، نام خواهر حضرت یوسف (ع)

آب چشمه

خو گرفتن، عهد

زيباروي داراي ناز و كرشمه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید