آروند

شأن و شوكت و فر و شكوه

جنسیت اسم آروند

پسر

آروند به انگلیسی

arvand

تعداد آروند ها در ایران

687

تلفظ آروند به فارسی

آروَند

ریشه اسم آروند

فارسی

تلفظ آروند به انگلیسی

/ārvand/

رنگ اسم آروند

سبز

ابجد اسم آروند

261

ابجد وسیط اسم آروند

21

ابجد صغیر اسم آروند

18

درباره نام آروند

آروند یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آروند پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آروند که در انگلیسی به صورت arvand نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 687 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آروند

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم آروند و معنی اسم آروند

ریشه اسم آروند

همانطور که گفتیم ریشه اسم آروند فارسی می باشد و تلفظ آروند در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آروَند " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ārvand/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آروند بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آروند در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آروند در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آروند در لغت نامه دهخدا:
اَرْوَند، اورند، شأن و شوکت و فر و شکوه.

معنی اسم آروند در ثبت احوال

(= اروند) ۱- شأن و شوكت و فر و شكوه؛ ۲- اورند و اورنگ.

حروف ابجد و طالع بینی نام آروند

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آروند عدد " 261 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آروند گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آروند چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آروند

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آروند

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

موفقیت، کامیابی

نازی

ترکیب دو اسم عنایت و الله (مهربانی، لطف و خدا)

مانند پهلوان

منسوب به دارا، نام شهری در شیراز و شوشتر

نام مادر عمار یاسر که از اصحاب پیامبر (ص) بود و اولين زن شهيد در صدر اسلام

جمع آيه، نشانه‌ها، علامت‌ها

آفتابی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران