آروان

آرین، آریایی، ایرانی

جنسیت اسم آروان

پسر

آروان به انگلیسی

arvan

تعداد آروان ها در ایران

1,131

تلفظ آروان به فارسی

آروان

ریشه اسم آروان

لری

تلفظ آروان به انگلیسی

/ārvān/

رنگ اسم آروان

قرمز

ابجد اسم آروان

258

ابجد وسیط اسم آروان

18

ابجد صغیر اسم آروان

15

درباره نام آروان

آروان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آروان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آروان، به خاطر ریشه لری اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,131 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آروان

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم آروان و معنی اسم آروان

ریشه اسم آروان

همانطور که گفتیم ریشه اسم آروان لری می باشد و تلفظ آروان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آروان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ārvān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آروان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آروان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آروان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

آرین، ایرانی، آریایی، ایران ،نام روستایی در قزوین، نام یکی از طایفه‌های لرستان.

معنی اسم آروان در ثبت احوال

۱- آرين (ايراني، آريايي، ايران)؛ ۲- (اَعلام) ۱) نام روستايي در قزوين؛ ۲) نام يكي از طايفه‌هاي لرستان.

حروف ابجد و طالع بینی نام آروان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آروان عدد " 258 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آروان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آروان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آروان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آروان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و هادی (فرمانروا و راهنما)

کشوری در آسیای صغیر، (مجازا) بانوی دارا و عشرت طلب

هدیه خدا

بخشنده، سخاوتمند، جوانمرد، از نام‌ها و صفات خداوند

بزرگوار، بلند مرتبه، از صفات قرآن مجید و نام‌های خداوند

نام مادر امام زمان (ع)، گروهي از گياهان خانواده‌ي گندميان، فرشته، ملکه

شقایق، لاله

زندگی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید