آرهان

پادشاه پاک و درستکار

جنسیت اسم آرهان

پسر

آرهان به انگلیسی

arhan

تعداد آرهان ها در ایران

27,302

تلفظ آرهان به فارسی

آرهان

ریشه اسم آرهان

ترکی

تلفظ آرهان به انگلیسی

/arhan/

رنگ اسم آرهان

آبی

ابجد اسم آرهان

257

ابجد وسیط اسم آرهان

17

ابجد صغیر اسم آرهان

14

درباره نام آرهان

آرهان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آرهان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آرهان که در انگلیسی به صورت arhan نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 27,302 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آرهان

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم آرهان و معنی اسم آرهان

ریشه اسم آرهان

همانطور که گفتیم ریشه اسم آرهان ترکی می باشد و تلفظ آرهان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آرهان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /arhan/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آرهان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آرهان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آرهان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

پادشاه پاک و درستکار

معنی اسم آرهان در ثبت احوال

متاسفانه در سامانه ثبت احوال درباره اسم آرهان معنی ثبت نشده است. 😥

حروف ابجد و طالع بینی نام آرهان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آرهان عدد " 257 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آرهان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آرهان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آرهان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آرهان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مونث مومن، زنی که بخدا و رسول ایمان دارد

از آب گرفته شده، نام پیغمبر بنی اسرائیل، نام هفتمين امام شيعيان

برتر، برجسته، عالی، خوب، برگزیده

رام، آدمی، سازگار با مردم ، از نام‌های حضرت فاطمه

نیکی رسان، نیکی بخش، رب النوع رومی، دختر ژوپیتر ولاتون

برتر، بالاتر، بلندتر، نامی از نام‌های خداي تعالی، سوره‌ی هشتاد و هفتم از قرآن كريم

خیمه، چادر دوز، خیمه فروش، نام حكيم عمر خيام نيشابوري فيلسوف، رياضي‌دان، منجم و شاعر نامدار ايران

مقدس، پاک، راست گفتار، درست کردار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید