آرمیتا

پارسا، پاک، فروتن، الهه نعمت، آرامش یافته

جنسیت اسم آرمیتا

دختر

آرمیتا به انگلیسی

armita

تعداد آرمیتا ها در ایران

77,940

تلفظ آرمیتا به فارسی

آرميتا

ریشه اسم آرمیتا

پهلوی , اوستایی

تلفظ آرمیتا به انگلیسی

/ārmitā/

رنگ اسم آرمیتا

قرمز

ابجد اسم آرمیتا

652

ابجد وسیط اسم آرمیتا

28

ابجد صغیر اسم آرمیتا

13

درباره نام آرمیتا

آرمیتا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آرمیتا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آرمیتا، به خاطر ریشه پهلوی , اوستایی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 77,940 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آرمیتا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم آرمیتا و معنی اسم آرمیتا

ریشه اسم آرمیتا

همانطور که گفتیم ریشه اسم آرمیتا پهلوی , اوستایی می باشد و تلفظ آرمیتا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آرميتا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ārmitā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آرمیتا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آرمیتا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آرمیتا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آرمیتا در واژه‌نامه آزاد :
آرامش یافته، الهه نعمت ، رستگار و پاکدامن.

معنی اسم آرمیتا در فرهنگ نام‌ها :
پارسا، پاک، فروتن.

معنی اسم آرمیتا در ثبت احوال

پارسا، پاك، فروتن.

حروف ابجد و طالع بینی نام آرمیتا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آرمیتا عدد " 652 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آرمیتا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آرمیتا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آرمیتا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آرمیتا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

در زند و پازند نور و روشنایی، و در پهلوی خورشید است

ترکیب دو اسم محمد و یوسف (ستوده و خواهد افزود)

ترکیب دو اسم منیر و اعظم (درخشان و بزرگوارتر)

ترکیب دو اسم امیر و کسرا (فرمانروا و خسرو)

کوهی که در همه‌ی ایام برف داشته باشد

ترکیبی از دو اسم محمد و رامین (ستوده و طربناك)

گشنیز، نوعی سبزی خوردنی از تیره چتریان

ترکیب دو اسم محمد و اویس (ستوده و یکی از صحابه پیامبر)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران