آرشیدا

خورشید آریایی، بانوی درخشان

جنسیت اسم آرشیدا

دختر

آرشیدا به انگلیسی

arshida

تعداد آرشیدا ها در ایران

32,499

تلفظ آرشیدا به فارسی

آرشيدا

ریشه اسم آرشیدا

فارسی

تلفظ آرشیدا به انگلیسی

/āršidā/

رنگ اسم آرشیدا

طلایی

ابجد اسم آرشیدا

516

ابجد وسیط اسم آرشیدا

24

ابجد صغیر اسم آرشیدا

12

درباره نام آرشیدا

آرشیدا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آرشیدا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آرشیدا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 32,499 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آرشیدا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم آرشیدا و معنی اسم آرشیدا

ریشه اسم آرشیدا

همانطور که گفتیم ریشه اسم آرشیدا فارسی می باشد و تلفظ آرشیدا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آرشيدا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āršidā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آرشیدا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آرشیدا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آرشیدا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

آریایی درخشان، بانوی درخشان آریایی، بانوی آراسته و درخشان.

معنی اسم آرشیدا در ثبت احوال

(آر + شيد + الف اسم ساز)، آريائي درخشان.

حروف ابجد و طالع بینی نام آرشیدا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آرشیدا عدد " 516 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آرشیدا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آرشیدا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آرشیدا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آرشیدا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پادشاه آتش

نام کتاب مانی که دارای نفش و نگار بود

مونث رشید، از نام‌ها و صفات خداوند، شجاع، دلیر، خوش قد و قامت

اسپند دانه سیاه و خوشبویی که برای دفع چشم زخم در آتش می ریزند

منسوب به صبر

نقش، شکل، تصویر

مانند ماه، دختر زیبا رو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید