آرشن

مردانه

جنسیت اسم آرشن

پسر

آرشن به انگلیسی

arshan

تعداد آرشن ها در ایران

426

تلفظ آرشن به فارسی

آرشَن

ریشه اسم آرشن

ترکی

تلفظ آرشن به انگلیسی

/āršan/

رنگ اسم آرشن

نیلی

ابجد اسم آرشن

551

ابجد وسیط اسم آرشن

11

ابجد صغیر اسم آرشن

11

درباره نام آرشن

آرشن یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آرشن پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آرشن که در انگلیسی به صورت arshan نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 426 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آرشن

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم آرشن و معنی اسم آرشن

ریشه اسم آرشن

همانطور که گفتیم ریشه اسم آرشن ترکی می باشد و تلفظ آرشن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آرشَن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āršan/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آرشن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آرشن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آرشن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مردانه

معنی اسم آرشن در ثبت احوال

(ایرانی باستان، aršan) مردانه.

حروف ابجد و طالع بینی نام آرشن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آرشن عدد " 551 " و ابجد وسیط " 11 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آرشن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آرشن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آرشن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آرشن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیبی از دو اسم محمد و رامین (ستوده و طربناك)

دارای برتری، مسلط، عالی، برگزیده

کُهرمان، پهلوان

مظهر پرستش، ماه نو، آفتاب، مونث «اله» به معنی رب النوع

نهر و رودخانه

پانید، شکر، شیرین

منسوب به ماه، روشن و زیبا همچون ماه

جاویدان، همیشه زنده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید