آرشاک

ارشک

جنسیت اسم آرشاک

پسر

آرشاک به انگلیسی

arshak

تعداد آرشاک ها در ایران

1,116

تلفظ آرشاک به فارسی

آرشاک

ریشه اسم آرشاک

فارسی

تلفظ آرشاک به انگلیسی

/āršāk/

رنگ اسم آرشاک

سبز

ابجد اسم آرشاک

522

ابجد وسیط اسم آرشاک

18

ابجد صغیر اسم آرشاک

9

درباره نام آرشاک

آرشاک یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آرشاک را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آرشاک، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,116 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آرشاک

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم آرشاک و معنی اسم آرشاک

ریشه اسم آرشاک

همانطور که گفتیم ریشه اسم آرشاک فارسی می باشد و تلفظ آرشاک در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آرشاک " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āršāk/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آرشاک بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آرشاک در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آرشاک در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

=ارشک
ارشک: همان اشک است که سرسلسله و مؤسس خاندان اشکانی می باشد که بعد ها آن (اشک) عنوان هر یک از پادشاهان اشکانی قلمداد شد، (در اعلام) نام اردشیر دوم هخامنشی پسر داریوش دوم

معنی اسم آرشاک در ثبت احوال

(= اشک و ارشک)، ، ارشک.

حروف ابجد و طالع بینی نام آرشاک

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آرشاک عدد " 522 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آرشاک گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آرشاک چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آرشاک

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آرشاک

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

از نسل آریایی، نجیب و با اصالت

محور آیین و کشش

منسوب به نجم، (مجاز) زیبا و درخشان مثل ستاره

نام گلی خوش بو

ترکیب دو اسم محمد و ارمیا (ستوده و بزرگ داشته شده)

شیر بیشه، نام عموی پیامبر اسلام (ص)

کوچ کننده، نام مادر حضرت يوسف(ع)

همچون ماه، ماه وش، (مجاز) زیبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید