آرشام

نیرومند، قوی هیکل، پسر آريامنه و پدر ويشتاسپ از خاندان هخامنشي

جنسیت اسم آرشام

پسر

آرشام به انگلیسی

arsham

تعداد آرشام ها در ایران

41,511

تلفظ آرشام به فارسی

آرشام

ریشه اسم آرشام

فارسی

تلفظ آرشام به انگلیسی

/āršām/

رنگ اسم آرشام

نیلی

ابجد اسم آرشام

542

ابجد وسیط اسم آرشام

14

ابجد صغیر اسم آرشام

11

درباره نام آرشام

آرشام یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آرشام را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آرشام، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 41,511 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آرشام

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم آرشام و معنی اسم آرشام

ریشه اسم آرشام

همانطور که گفتیم ریشه اسم آرشام فارسی می باشد و تلفظ آرشام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آرشام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āršām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آرشام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آرشام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آرشام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آرشام در فرهنگ فارسی:
پسر آریا رمنه و پدر ویشتاسپ از خاندان هخامنشی او لوحه‌ای زرین در دست داشت. وی بر پرسید حکومت می‌کرده و محتملا بدست کمبوجیه اول خلع شده و انزوا گردیده است.

معنی اسم آرشام در واژه‌نامه آزاد:
نامی کهن و ا یرانی، پدر گرشاسپ دودمان همخامنشی و برادر بردیا که پس از کشته شدن او، فرماندهی فتح مصر را برعهده گرفت آرشام= بسیار نیرومند

معنی اسم آرشام در ثبت احوال

۱- داراي زور خرس، خرس نيرو؛ ۲- (اَعلام) پسر آريامنه و پدر ويشتاسپ و نام نیای داریوش بزرگ شاهنشاهِ هخامنشي در قرن ۵ پیش از میلاد.

حروف ابجد و طالع بینی نام آرشام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آرشام عدد " 542 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آرشام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آرشام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آرشام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آرشام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دختری كه گيسوی بلند و زيبا دارد

ترکیب دو اسم محمد و رشید (ستوده و شجاع)

نیکو، شایسته، خوب روی، زن زیبا، عاقبت نیکو

ترکیب دو اسم امیر و هومن (فرمانروا و نیک‌اندیش)

جاوید

باارزش، گرامی

فدایی ایل

زن كمر باريك

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید