آرتینا

آرتین

جنسیت اسم آرتینا

دختر

آرتینا به انگلیسی

artina

تعداد آرتینا ها در ایران

4,556

تلفظ آرتینا به فارسی

آرتينا

ریشه اسم آرتینا

فارسی

تلفظ آرتینا به انگلیسی

/ārtinā/

رنگ اسم آرتینا

نارنجی

ابجد اسم آرتینا

662

ابجد وسیط اسم آرتینا

26

ابجد صغیر اسم آرتینا

14

درباره نام آرتینا

آرتینا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آرتینا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آرتینا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,556 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آرتینا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم آرتینا و معنی اسم آرتینا

ریشه اسم آرتینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم آرتینا فارسی می باشد و تلفظ آرتینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آرتينا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ārtinā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آرتینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آرتینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آرتینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به آرتین.
آرتین: پاک و مقدس، عاقل و زیرک، از شخصیت‌های شاهنامه، نام پهلوان نامدار ایرانی، هفتمین پادشاه ماد.

معنی اسم آرتینا در ثبت احوال

(آرتين + ا (پسوند اسم ساز))، منسوب به آرتين، آرتين.

حروف ابجد و طالع بینی نام آرتینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آرتینا عدد " 662 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آرتینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آرتینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آرتینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آرتینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مؤنث محسن، آراسته و زيبا، بانوی نيكوكار

نیرومند، پهلوان، بلند بالا

نام پیامبر ایرانی در زمان گشتاسپ پادشاه کیانی

درخشش، تلألؤ، روشنایی

تخلص نعمت سمرقندی شاعر قرن یازدهم

بنده خواهنده، نام پدر بزرگ حضرت محمد پیامبر اسلام (ص)

(به مجاز) بهار، روز نو، نام یکی از نواهای موسیقی

گروه مسافرانی که باهم سفر می‌کنند، [مجاز] چیزی که اجزای آن به دنبال هم می‌آید

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید