آرامه

منسوب به آرام، آرامش

جنسیت اسم آرامه

دختر

آرامه به انگلیسی

arame

تعداد آرامه ها در ایران

744

تلفظ آرامه به فارسی

آرامه

ریشه اسم آرامه

فارسی , عربی

تلفظ آرامه به انگلیسی

/ārāme/

رنگ اسم آرامه

سبز

ابجد اسم آرامه

247

ابجد وسیط اسم آرامه

19

ابجد صغیر اسم آرامه

13

درباره نام آرامه

آرامه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آرامه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آرامه، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 744 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آرامه

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم آرامه و معنی اسم آرامه

ریشه اسم آرامه

همانطور که گفتیم ریشه اسم آرامه فارسی , عربی می باشد و تلفظ آرامه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آرامه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ārāme/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آرامه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آرامه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آرامه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به آرام
آرام: سکون، آرامش، امن

معنی اسم آرامه در ثبت احوال

منسوب به آرام

حروف ابجد و طالع بینی نام آرامه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آرامه عدد " 247 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آرامه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آرامه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آرامه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آرامه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گل سرخ

مژده دهنده در مقابل نذیر، مژده آور، مژده رسان، بشارت دهنده

ظرفی که در آن شراب می‌نوشند، جام شراب

یار سلطان، ملازم شاه

خورشید رخ، زیبا رو

سرخ گون ،قرمزرنگ

اسد، شیر

مرغابی ماه گونه، (به مجاز) زیبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید