آرال

نام دریاچه ٔ بزرگ مشهور به دریای آرال

جنسیت اسم آرال

پسر

آرال به انگلیسی

aral

تعداد آرال ها در ایران

984

تلفظ آرال به فارسی

آرال

ریشه اسم آرال

ترکی

تلفظ آرال به انگلیسی

/ārāl/

رنگ اسم آرال

سبز

ابجد اسم آرال

232

ابجد وسیط اسم آرال

16

ابجد صغیر اسم آرال

7

درباره نام آرال

آرال یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آرال پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آرال که در انگلیسی به صورت aral نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 984 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آرال

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم آرال و معنی اسم آرال

ریشه اسم آرال

همانطور که گفتیم ریشه اسم آرال ترکی می باشد و تلفظ آرال در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آرال " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ārāl/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آرال بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آرال در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آرال در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آرال در لغت نامه دهخدا:
نام دریاچه ٔ بزرگ مشهور بدریای آرال به آسیا در ترکستان غربی بوسعت ۶۷ هزار کیلومترمربع. رود سیحون و جیحون بدان ریزد و این دریاچه بعلت خشکی هوای اطراف و ماسه و فُرش که رودها با خود بدان آرند رو بکاهش دارد.

معنی اسم آرال در ثبت احوال

(اَعلام) از درياچه‌هاي بزرگ جهان، در جنوب شرقی قزاقستان و شرق دریای خزر، كه قبلاً در قلمرو جغرافياي ايراني بوده است.

حروف ابجد و طالع بینی نام آرال

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آرال عدد " 232 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 7 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آرال گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آرال چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آرال

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آرال

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سنبل کشور و ملت

ترکیب دو اسم غلام و حسین (فرمان بردار و زیبا)

ترکیب دو اسم محمد و فاروق (ستوده و تمیز دهنده)

ترکیب دو اسم محمد و آرین (ستوده و آریایی)

ترکیب دو اسم امیر و احسان (فرمانروا و بخشش)

ترکیب دو اسم محمد و حنیف (ستوده و راستین)

رسول خدا، از القاب پیغمبر اکرم (ص) .

فرشته رو، زيبا مثل پری، (به مجاز) زيباروی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید