آذرنوش

نوش آذر، نام آتشکده دوم

جنسیت اسم آذرنوش

دختر

آذرنوش به انگلیسی

azar nush

تعداد آذرنوش ها در ایران

1,242

تلفظ آذرنوش به فارسی

آذرنوش

ریشه اسم آذرنوش

فارسی

تلفظ آذرنوش به انگلیسی

/ā.-nuš/

رنگ اسم آذرنوش

قرمز

ابجد اسم آذرنوش

1257

ابجد وسیط اسم آذرنوش

21

ابجد صغیر اسم آذرنوش

24

درباره نام آذرنوش

آذرنوش یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آذرنوش را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آذرنوش، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,242 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آذرنوش

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم آذرنوش و معنی اسم آذرنوش

ریشه اسم آذرنوش

همانطور که گفتیم ریشه اسم آذرنوش فارسی می باشد و تلفظ آذرنوش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آذرنوش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ā.-nuš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آذرنوش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آذرنوش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آذرنوش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نوش آذر، نام یکی از پسران اسفندیار است که در داستان رستم و اسفندیار به دست زواره کشته شد، آتش جاویدان، گرمای همیشگی

معنی اسم آذرنوش در لغت نامه دهخدا:
نوش آذر، نام آتشکده دوم از جمله هفت آتشکده فارسیان

معنی اسم آذرنوش در ثبت احوال

(اَعلام) 1) (در شاهنـامه) «نوش‌آذر» آمده و آن نام آتشكده‌اي است در بلخ كه زرتشت در آنجا به دست يك توراني كشته شد؛ 2) نام آتشكده‌ي دوم از جمله‌ي هفت آتشكده‌ي فارسيان.

حروف ابجد و طالع بینی نام آذرنوش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آذرنوش عدد " 1257 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آذرنوش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آذرنوش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آذرنوش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آذرنوش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

کوچک تر، خردتر

آرزومند، دارای اراده و قصد، توانا

سوار دلاور، چالاک و ماهر در اسب سواری

تفأل، فال نیک، دعای خیر

معشوق، علاقه مند

مسرور، شاد و بانشاط

منسوب به سرو، نام نوعی از خطوط اسلامی

شاخه‌های درخت، شاخسار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید