آذرخش

صاعقه، برق

جنسیت اسم آذرخش

دختر

آذرخش به انگلیسی

azarakhsh

تعداد آذرخش ها در ایران

480

تلفظ آذرخش به فارسی

آذرَخش

ریشه اسم آذرخش

فارسی

تلفظ آذرخش به انگلیسی

/āzaraxš/

رنگ اسم آذرخش

بنفش

ابجد اسم آذرخش

1801

ابجد وسیط اسم آذرخش

13

ابجد صغیر اسم آذرخش

19

درباره نام آذرخش

آذرخش یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آذرخش دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آذرخش که در انگلیسی به صورت azarakhsh نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 480 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آذرخش

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم آذرخش و معنی اسم آذرخش

ریشه اسم آذرخش

همانطور که گفتیم ریشه اسم آذرخش فارسی می باشد و تلفظ آذرخش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آذرَخش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āzaraxš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آذرخش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آذرخش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آذرخش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

صاعقه، برق، نام نهمین روز از ماه آذر

معنی اسم آذرخش در ثبت احوال

۱- صاعقه، برق؛ ۲- نام نهمين روز از ماه آذر.
[آذرگشسب را هم گاه آذرخش گفته‌اند].
[این واژه تصحیفِ «آذرجشن» است و آذرجشن، جشنی در روز آذر (نهم) از ماه آذر بوده که در این روز به زیارت آتشکده ها می رفتند.
(نقل از برهان قاطع، به اهتمام دکتر معین، ص۲۶ پاورقی آذرخش )].

حروف ابجد و طالع بینی نام آذرخش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آذرخش عدد " 1801 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آذرخش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آذرخش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آذرخش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آذرخش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

درخت خرما، نام همسر یهودا (چهارمین پسر حضرت یعقوب (ع))

منسوب به مه، بزرگمنش، بانوی بزرگ

کلام مقدس، سخن ایزدی

ساره، سارا، ماه زرد، ماه شب چهارده

ترکیب دو اسم محمد و ادریس (ستوده و درس خوانده)

منسوب به صدر، سینه، بالا، پیشوا، بزرگ

بسيار سپاسگزار

ترکیب دو اسم فاطمه و نورا (رانده شده از آتش و نورانی)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید