آدین

آذین، آرایش‌هایی که در نوروز یا هنگام ورود پادشاهان و جشن‌های بزرگ در کوی و برزن و راه‌ها انجام می‌دهند

جنسیت اسم آدین

پسر

آدین به انگلیسی

adin

تعداد آدین ها در ایران

378

تلفظ آدین به فارسی

آدین

ریشه اسم آدین

فارسی

تلفظ آدین به انگلیسی

/ādin/

رنگ اسم آدین

زرد

ابجد اسم آدین

65

ابجد وسیط اسم آدین

17

ابجد صغیر اسم آدین

11

درباره نام آدین

آدین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آدین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آدین، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 378 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آدین

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم آدین و معنی اسم آدین

ریشه اسم آدین

همانطور که گفتیم ریشه اسم آدین فارسی می باشد و تلفظ آدین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آدین " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ādin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آدین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آدین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آدین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

آذین
آذین: زینت، آرایش، زیور، آیین

معنی اسم آدین در ثبت احوال

(= آذین) 1- آرایش ها که در نوروز یا هنگام ورود پادشاهان و جشن های بزرگ در کوی و برزن و راه ها انجام دهند؛ 2- (اعلام) آدین، نام مورخ یونانی قرن اول میلادی که در شرح لشکریان داریوش سوم هنگام جنگ با اسکندر از سواران تیرانداز داهه (قومی ایرانی) نام می برد.

حروف ابجد و طالع بینی نام آدین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آدین عدد " 65 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آدین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آدین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آدین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آدین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مغرب، در پهلوي به معني ستاره

ترکیب دو اسم امیر و آرتا (پادشاه و مقدس)

آگاه، هوشیار، زرنگ

ترکیب دو اسم محمد و حکیم (ستوده و دانشمند)

خوش گذرانی، کامرانی، عیش

ترکیب دو اسم امیر و قاسم (فرمانروا و قسمت کننده)

شادی، خوشی، سرزندگی، شوق

جمع حلم، بردباری‌ها، صبوری‌ها، عقل‌ها

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید