آدینه

روز جمعه، آخرین روز هفته

جنسیت اسم آدینه

دختر

آدینه به انگلیسی

adine

تعداد آدینه ها در ایران

2,594

تلفظ آدینه به فارسی

آدينه

ریشه اسم آدینه

فارسی

تلفظ آدینه به انگلیسی

/ādine/

رنگ اسم آدینه

نارنجی

ابجد اسم آدینه

70

ابجد وسیط اسم آدینه

22

ابجد صغیر اسم آدینه

16

درباره نام آدینه

آدینه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آدینه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آدینه که در انگلیسی به صورت adine نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,594 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آدینه

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم آدینه و معنی اسم آدینه

ریشه اسم آدینه

همانطور که گفتیم ریشه اسم آدینه فارسی می باشد و تلفظ آدینه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آدينه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ādine/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آدینه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آدینه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آدینه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آدینه در لغت نامه دهخدا :
نام روزی از هفته میان پنجشنبه و شنبه، و آن در پیش مسلمانان چون شنبه نزد یهود و یکشنبه نزد نصاری عید و روز آخر هفته باشد. جمعه.

معنی اسم آدینه در فرهنگ فارسی :
روز جمعه آخرین روز هفته.
نام روزی از هفته میان پنجشنبه و شنبه

معنی اسم آدینه در ثبت احوال

روز جمعه، آخرين روز هفته.

حروف ابجد و طالع بینی نام آدینه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آدینه عدد " 70 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آدینه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آدینه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آدینه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آدینه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سزاوار، درخور شاه، گرانبها

نام درختی همیشه سبز

مکان نورانی، چراغدان، طاقی بلند که چراغ را در آن گذارند

پادشاه، نیک‌نام، نام چند تن از پادشاهان ایران

ترکیب دو اسم محمد و کمیل (ستوده و کامل)

مثل ایل، مثل مردم ایل و شهر و ولایت، چون خویشان، اصیل، خانواده‌دار

جمع حلم، بردباری‌ها، صبوری‌ها، عقل‌ها

امید، آرزو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید