آدینا

منسوب به آدین، دارای زیور، زینت و آرایش، (به مجاز) زیبا

جنسیت اسم آدینا

دختر

آدینا به انگلیسی

adina

تعداد آدینا ها در ایران

1,274

تلفظ آدینا به فارسی

آدينا

ریشه اسم آدینا

فارسی

تلفظ آدینا به انگلیسی

/ādinā/

رنگ اسم آدینا

سبز

ابجد اسم آدینا

66

ابجد وسیط اسم آدینا

18

ابجد صغیر اسم آدینا

12

درباره نام آدینا

آدینا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آدینا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آدینا که در انگلیسی به صورت adina نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,274 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آدینا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم آدینا و معنی اسم آدینا

ریشه اسم آدینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم آدینا فارسی می باشد و تلفظ آدینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آدينا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ādinā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آدینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آدینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آدینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به آدین
آدین: آذین، آرایش‌هایی که در نوروز یا هنگام ورود پادشاهان و جشن‌های بزرگ در کوی و برزن و راه‌ها انجام می‌دهند

نام کوهی در زنوز، الهه زیبایی‌ها

معنی اسم آدینا در ثبت احوال

(آدین = آذین + ا (پسوند نسبت)) ۱- منسوب به آدین؛ ۲- دارای زیور، زینت و آرایش؛ ۳- (به مجاز) زیبا.

حروف ابجد و طالع بینی نام آدینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آدینا عدد " 66 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آدینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آدینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آدینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آدینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و کسرا (ستوده و خسرو)

فخر کردن، نازیدن، سرافرازی

زیبارو، پیروزکننده، دخترخورشید

رستگار، چیره

آراسته، نیکو، خوش‌دل، شاد، سرسبز و خرم، مبارک، شادی، خوشحالی

رسیدن به چیزی و به دست آوردن آن

حرکت آهسته، روان

سفید و زیبا مانند برف

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران