آدلیا

مشهور، نامدار، (به مجاز) دختری که به لحاظ زیبایی مشهور و نامی است

جنسیت اسم آدلیا

دختر

آدلیا به انگلیسی

adliya

تعداد آدلیا ها در ایران

1,344

تلفظ آدلیا به فارسی

آدلیا

ریشه اسم آدلیا

ترکی , فارسی

تلفظ آدلیا به انگلیسی

/ādliyā/

رنگ اسم آدلیا

نارنجی

ابجد اسم آدلیا

46

ابجد وسیط اسم آدلیا

22

ابجد صغیر اسم آدلیا

10

درباره نام آدلیا

آدلیا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آدلیا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آدلیا، به خاطر ریشه ترکی , فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,344 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آدلیا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم آدلیا و معنی اسم آدلیا

ریشه اسم آدلیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم آدلیا ترکی , فارسی می باشد و تلفظ آدلیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آدلیا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ādliyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آدلیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آدلیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آدلیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به آدلی، مجازا به معنی دختری که به لحاظ زیبایی مشهور و نامی است.
آدلی: مشهور، نامدار

معنی اسم آدلیا در ثبت احوال

(آدلی= نامی، مشهور + ا (پسوند نسبت))، ۱- منسوب به آدلی؛ ۲- (به مجاز) دختری که به لحاظ زیبایی مشهور و نامی است.

حروف ابجد و طالع بینی نام آدلیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آدلیا عدد " 46 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آدلیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آدلیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آدلیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آدلیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

تخت و اورنگ پادشاهان

ظرفی که در آن شراب می‌نوشند، جام شراب

آرزوها، خواسته ها، دوست داشتنی ها

نگه‌دارنده، محافظ، بازدارنده، نام يكي از ياران امام كاظم(ع)

نام دختر کوروش پادشاه هخامنشی

مانند ماه، دختر زیبا رو

منطقه ای در کردستان، نام شاعر و نویسنده آلمانی

نگهبان ماه، مجازا زیبا و مهتاب رو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید