آتا

پدر، جد، سرپرست، ریش سفید

جنسیت اسم آتا

پسر

آتا به انگلیسی

ata

تعداد آتا ها در ایران

936

تلفظ آتا به فارسی

آتا

ریشه اسم آتا

ترکی

تلفظ آتا به انگلیسی

/ātā/

رنگ اسم آتا

زرد

ابجد اسم آتا

402

ابجد وسیط اسم آتا

6

ابجد صغیر اسم آتا

6

درباره نام آتا

آتا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آتا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آتا که در انگلیسی به صورت ata نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 936 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آتا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم آتا و معنی اسم آتا

ریشه اسم آتا

همانطور که گفتیم ریشه اسم آتا ترکی می باشد و تلفظ آتا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آتا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ātā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آتا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آتا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آتا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

پدر، جد، سرپرست، ریش سفید

معنی اسم آتا در ثبت احوال

۱- پدر، جد، سرپرست، ريش سفيد؛ ۲- (اَعلام) نام پادشاهي در دامنه‌هاي شمالي جبال «نيشپو» كه در جنوب آن «داگارا» واقع بود.
و محتملاً در نقطه‌اي [در جغرافياي قديم] از ناحيه‌ي صحنه (سنندج) كه توسط لشكر آشوريان تار و مار شد.

حروف ابجد و طالع بینی نام آتا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آتا عدد " 402 " و ابجد وسیط " 6 " ، ابجد صغیر " 6 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آتا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آتا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آتا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آتا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پیشرفت تدریجی، حرکت رو به بهتر شدن، تندرستی

دختری با موهایی به لطافت گل

فداکار

مونث رشید، از نام‌ها و صفات خداوند، شجاع، دلیر، خوش قد و قامت

منسوب به پری، فرشتگان، (به مجاز) زیبا

جوان بخت، پیروز بخت

زن دارای چشمان سیاه رنگ، زيبا و فريبنده (چشم)

ماه شفاف، زیبا و درخشان مانند ماه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید