آتاناز

افتخار پدر، موجب آسايش و شادكامی پدر، عزيزِ پدر، دختر نازنین بابا

جنسیت اسم آتاناز

دختر

آتاناز به انگلیسی

ata naz

تعداد آتاناز ها در ایران

1,330

تلفظ آتاناز به فارسی

آتاناز

ریشه اسم آتاناز

ترکی , فارسی

تلفظ آتاناز به انگلیسی

/ātā nāz/

رنگ اسم آتاناز

صورتی

ابجد اسم آتاناز

460

ابجد وسیط اسم آتاناز

16

ابجد صغیر اسم آتاناز

19

درباره نام آتاناز

آتاناز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آتاناز دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آتاناز که در انگلیسی به صورت ata naz نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی , فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,330 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آتاناز

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم آتاناز و معنی اسم آتاناز

ریشه اسم آتاناز

همانطور که گفتیم ریشه اسم آتاناز ترکی , فارسی می باشد و تلفظ آتاناز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آتاناز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ātā nāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آتاناز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آتاناز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آتاناز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

افتخار پدر، موجب آسایش و شادکامی پدر، عزیزِ پدر، دختر نازنین بابا

معنی اسم آتاناز در ثبت احوال

افتخار پدر، موجب آسايش و شادكامي پدر، عزيزِ پدر.

حروف ابجد و طالع بینی نام آتاناز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آتاناز عدد " 460 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آتاناز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آتاناز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آتاناز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آتاناز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و طه (ستوده و طاها)

کوچ کننده

نجیب، اصیل

حمد و ستایش خداوند

لشكر، حصار و پناهنگاه، يكي از القاب امام حسن

بزرگ‌تر ، اسم فرزند بزرگ امام حسین (ع)

منسوب به شکیل، خوشگل و زیبا

فاتح جهان، جهان گشا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید