آبنوس

چوبی سیاهرنگ و سخت و سنگین

جنسیت اسم آبنوس

دختر

آبنوس به انگلیسی

abnus

تعداد آبنوس ها در ایران

891

تلفظ آبنوس به فارسی

آبنوس

ریشه اسم آبنوس

عبری , یونانی

تلفظ آبنوس به انگلیسی

/ābnus/

رنگ اسم آبنوس

زرد

ابجد اسم آبنوس

119

ابجد وسیط اسم آبنوس

11

ابجد صغیر اسم آبنوس

20

درباره نام آبنوس

آبنوس یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آبنوس را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آبنوس، به خاطر ریشه عبری , یونانی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 891 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آبنوس

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم آبنوس و معنی اسم آبنوس

ریشه اسم آبنوس

همانطور که گفتیم ریشه اسم آبنوس عبری , یونانی می باشد و تلفظ آبنوس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آبنوس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ābnus/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آبنوس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آبنوس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آبنوس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آبنوس در فرهنگ فارسی عمید:
۱. (زیست‌شناسی) درختی گرمسیری با چوب سیاه، و گران‌قیمت.
۲. (زیست‌شناسی) چوب این درخت که سخت، سنگین، و با لکه‌های سیاه است در کنده‌کاری و نجاری کاربرد دارد.
۳. (صفت) [قدیمی] تیره‌رنگ؛ شیز.
معنی اسم آبنوس در فرهنگ فارسی :
درختی است از تیره پروانه واران که در هند و ماداگاسکا و جزیره موریس رویده چوب آن سیاه سخت سنگین و گرانبهاست .

معنی اسم آبنوس در ثبت احوال

1- (يوناني) چوبي سياهرنگ و سخت و سنگين (گران بها)؛ 2- (در گياهي) درختي هم خانواده با خرمالو كه بيشتر در مناطق گرمسيري آسيا و آفريقا مي‌رويَد؛ شيز.

حروف ابجد و طالع بینی نام آبنوس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آبنوس عدد " 119 " و ابجد وسیط " 11 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آبنوس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آبنوس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آبنوس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آبنوس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سخن معمولاً موزون که با موسیقی خوانده می‌شود، آواز

ترکیب دو اسم امیر و حجت (فرمانروا و پیشوا)

قربانی شده برای خدا، لقب فرزندان حضرت ابراهیم (ع)

نخستین شماره، یکتا، جزیی از کل، بی همتا

منسوب به آرام، آرامش

برگزیده، عالی، سرآمد در زیبایی

زنده ی فانی، زنده ی گویا

آن‌که میان دو نفر به عدالت حکم کند، (به مجاز) خداوند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید