یسنا

ستایش، پرستش، نماز، جشن، نام مهم‌ترین بخش از پنچ بخش اوستا

جنسیت اسم یسنا

دختر

یسنا به انگلیسی

yasna

تعداد یسنا ها در ایران

346,224

تلفظ یسنا به فارسی

يَسنا

ریشه اسم یسنا

اوستایی

تلفظ یسنا به انگلیسی

/yasnā/

رنگ اسم یسنا

قرمز

ابجد اسم یسنا

121

ابجد وسیط اسم یسنا

13

ابجد صغیر اسم یسنا

13

درباره نام یسنا

یسنا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم یسنا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم یسنا که در انگلیسی به صورت yasna نوشته میشود و به دلیل ریشه اوستایی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 346,224 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم یسنا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم یسنا و معنی اسم یسنا

ریشه اسم یسنا

همانطور که گفتیم ریشه اسم یسنا اوستایی می باشد و تلفظ یسنا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " يَسنا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /yasnā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم یسنا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم یسنا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم یسنا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم یسنا در فرهنگ فارسی عمید :
یکی از بخش‌های پنج گانۀ اوستا که هنگام مراسم مذهبی خوانده می‌شود، ستایش، پرستش، نماز.
معنی اسم یسنا در فرهنگ فارسی :
هم‌ریشه بایشت در لغت به‌معنی پرستش ستایش نماز جشن و در اصطلاح نام یکی از بخش‌های پنجگان. اوستا و مهم‌ترین آن‌هاست و در مراسم دینی سروده می‌شود.

معنی اسم یسنا در ثبت احوال

(اوستايي) هم ريشه با يشت، در لغت به معني پرستش، ستايش، نماز، جشن و در اصطلاح نام يكي از بخش‌هاي پنجگانه‌ي اوستا و مهم‌ترين آنهاست.

حروف ابجد و طالع بینی نام یسنا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم یسنا عدد " 121 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با “ی” شروع می‌شود، ظاهری زیبا دارند و برخلاف ظاهر، چندین مشکل شکمی ممکن است داشته باشند. رفتار آن‌ها بسیار متغیر است و به اصطلاح “دمدمی مزاج” هستند، به این معنی که در تعامل با دیگران، گاه خوب و گاه خشک عمل می‌کنند. با این حال، آن‌ها همیشه در میدان پیروز هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم یسنا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم یسنا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم یسنا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم یسنا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پادشاه و شهریار دلیر، نام دومین پسر کیقباد پادشاه کیانی، از شخصیت‌های شاهنامه

بهشت يونانيان و روميان

زن گندم‌گون، نخستین زنی که خدا آفرید، همسر حضرت آدم (ع)، نام یکی از صورت‌های فلکی

برق شمشیر، فروغ و جلا

آراز، رود ارس

روسری، چارقد، مانند سرو

راهنما، رهبر، هدایت کننده

موفقیت، کامیابی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران