یاسمین

نام گلی خوشبو، یاسمن

جنسیت اسم یاسمین

دختر

یاسمین به انگلیسی

yasamin

تعداد یاسمین ها در ایران

151,620

تلفظ یاسمین به فارسی

ياسمين

ریشه اسم یاسمین

فارسی

تلفظ یاسمین به انگلیسی

/yāsamin/

رنگ اسم یاسمین

صورتی

ابجد اسم یاسمین

171

ابجد وسیط اسم یاسمین

27

ابجد صغیر اسم یاسمین

18

درباره نام یاسمین

یاسمین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم یاسمین دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم یاسمین که در انگلیسی به صورت yasamin نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 151,620 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم یاسمین

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم یاسمین و معنی اسم یاسمین

ریشه اسم یاسمین

همانطور که گفتیم ریشه اسم یاسمین فارسی می باشد و تلفظ یاسمین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ياسمين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /yāsamin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم یاسمین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم یاسمین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم یاسمین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم یاسمین در فرهنگ فارسی عمید :
درختچه‌ای زینتی با گل‌های زرد، سفید، یا بنفش، یاسمن، سمن، یاس، سجلاط.

معنی اسم یاسمین در فرهنگ معین :
یاسمن. گلی است خوشبو به رنگ زرد، سفید یا کبود.

معنی اسم یاسمین در فرهنگ فارسی :
گلی است خوشبو برنگ زرد یا کبود یا سفید، یاسمن، سمن، یاس، یاسم، سخلات هم گویند، به عربی یاسمین و یاسمون گویند.

معنی اسم یاسمین در لغت‌نامه دهخدا :
یاسمن. قسمی مروارید.

معنی اسم یاسمین در ثبت احوال

ياسمن.

حروف ابجد و طالع بینی نام یاسمین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم یاسمین عدد " 171 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با “ی” شروع می‌شود، ظاهری زیبا دارند و برخلاف ظاهر، چندین مشکل شکمی ممکن است داشته باشند. رفتار آن‌ها بسیار متغیر است و به اصطلاح “دمدمی مزاج” هستند، به این معنی که در تعامل با دیگران، گاه خوب و گاه خشک عمل می‌کنند. با این حال، آن‌ها همیشه در میدان پیروز هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم یاسمین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم یاسمین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم یاسمین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم یاسمین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مرد پاک

باد خنک و لطیفی که از جانب شمال شرقی می‌وزد، نام نوایی در موسیقی

نور دین، آن که چون ستاره‌ی روشنی در دین است

بسیار شکر کننده، پاداش دهنده، نامی از نام‌های خداوند

ماه، الهه ماه

آرشام، نام پسر داریوش پادشاه هخامنشی

تبسم، لبخند زدن

تکه یا قطعه‌ای از بلور، نام همسر داریوش پادشاه هخامنشی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران